VVD Koggenland: bouwen naar behoefte op huidige locaties basisscholen De Goorn/Avenhorn

geplaatst in: Nieuws | 0

VVD Koggenland heeft een duidelijke visie voor de invulling van de leegkomende locaties van basisschool De Ieveling, De Overhaal en de Jozefschool. Deze scholen gaan samen op in het Integraal KindCentrum (IKC) aan de Buitenroede in De Goorn. 

De liberalen zien deze locaties graag ingevuld met woningbouw naar de lokale behoeften; goedkope koopwoningen voor starters of kleine huishouders. De plek waar nu de Jozefschool staat is dicht bij de plaatselijke voorzieningen. Hier kunnen wooneenheden gerealiseerd worden voor de zorgbehoevende doelgroep. De gemeente zou hier de regie in moeten gaan voeren volgens de VVD, en het niet aan een projectontwikkelaar overlaten.

De andere twee locaties lenen zich prima voor de bouw van goedkopere wooneenheden, waar mogelijk in meerdere bouwlagen. Uit gesprekken met omwonenden is duidelijk geworden dat een dergelijke invulling op veel steun kan rekenen. Ook hier heeft het de voorkeur dat de gemeente het voortouw in de ontwikkeling neemt.