VVD Koggenland organiseert inwonerspeiling omtrent Zonneweide Jaagweg

geplaatst in: Nieuws | 0

“De Koggenlandse VVD vertegenwoordigt een groot deel van de Berkhouters en wil bij het maken van keuzes in de gemeenteraad weten wat er speelt. In gesprek gaan met de inwoners en zodoende precies weten hoe zij over deze situatie denken is belangrijk. Dat is in de kern misschien wel het belangrijkste van wat je als vertegenwoordiger in de gemeenteraad moet doen, je zit er tenslotte namens de inwoners.” Aldus Bart Krijnen, fractievoorzitter van de VVD.

Aan het onderzoek wordt op drie manieren invulling gegeven. Met de aanwonenden van het beoogde zonnepark langs het dorpslint in Berkhout gaat de VVD de diepte in, persoonlijke gesprekken waarbij goed en breed wordt geïnventariseerd wat er speelt. Onder de resterende 1000 woningen wordt een enquête verspreidt welke op papier maar ook digitaal ingevuld kan worden. Ten slotte wordt inwoners de mogelijkheid geboden om met de VVD fractie in gesprek aan te gaan, mochten er nog meer zaken besproken moeten worden. De onderzoeksresultaten worden vervolgens aan de inwoners teruggekoppeld. Op deze manier verwacht de VVD fractie een goed beeld te hebben van wat er speelt. Door de feiten duidelijk te krijgen bieden ze vervolgens een betrouwbare basis voor wanneer keuzes gemaakt of verantwoord moeten worden. “De aanloop naar dit onderzoek was voor onze fractie al erg inspirerend. Ik sluit niet uit dat we ook in andere dorpen een inwonerspeiling gaan toepassen.” Aldus Bart Krijnen, fractievoorzitter van de VVD.

De Koggenlandse VVD start donderdag 8 april met een inwonerspeiling in Berkhout. Onderzocht wordt wat het standpunt is van de inwoners betreffende de komst van een mogelijke zonneweide. Er zijn momenteel verschillende partijen die via de (social)media berichten over de eventuele komst en invulling van een zonneweide. De liberalen willen juist met de inwoners in gesprek. Zij willen graag van de inwoners van Berkhout weten wat zij van de huidige plannen vinden. Binnenkort ondertekent de gemeente samen met de provincie een intentieovereenkomst over de toekomstige zonneweide, wij willen voor die tijd weten hoe de Berkhouters tegen de zonneweide aankijken.

“De Koggenlandse VVD vertegenwoordigt een groot deel van de Berkhouters en wil bij het maken van keuzes in de gemeenteraad weten wat er speelt. In gesprek gaan met de inwoners en zodoende precies weten hoe zij over deze situatie denken is belangrijk. Dat is in de kern misschien wel het belangrijkste van wat je als vertegenwoordiger in de gemeenteraad moet doen, je zit er tenslotte namens de inwoners.” Aldus Bart Krijnen, fractievoorzitter van de VVD.

Aan het onderzoek wordt op drie manieren invulling gegeven. Met de aanwonenden van het beoogde zonnepark langs het dorpslint in Berkhout gaat de VVD de diepte in, persoonlijke gesprekken waarbij goed en breed wordt geïnventariseerd wat er speelt. Onder de resterende 1000 woningen wordt een enquête verspreidt welke op papier maar ook digitaal ingevuld kan worden. Ten slotte wordt inwoners de mogelijkheid geboden om met de VVD fractie in gesprek aan te gaan, mochten er nog meer zaken besproken moeten worden. De onderzoeksresultaten worden vervolgens aan de inwoners teruggekoppeld.

Op deze manier verwacht de VVD fractie een goed beeld te hebben van wat er speelt. Door de feiten duidelijk te krijgen bieden ze vervolgens een betrouwbare basis voor wanneer keuzes gemaakt of verantwoord moeten worden. “De aanloop naar dit onderzoek was voor onze fractie al erg inspirerend. Ik sluit niet uit dat we ook in andere dorpen een inwonerspeiling gaan toepassen.” Aldus Bart Krijnen, fractievoorzitter van de VVD.