VVD Koggenland kiest voor slimme lantaarnpalen

geplaatst in: Nieuws | 0
De VVD Koggenland is van mening dat we vooruit moeten kijken en de mogelijkheden voor lantaarnpalen niet alleen bij straatverlichting kunnen laten. De gemeente Koggenland wil de komende jaren gebruiken om over te schakelen naar LED verlichting. Voor de VVD gaat dit niet ver genoeg. VVD Koggenland wil in dorpskernen, bij winkelcentra, bij hangplekken en recreatie paden ‘slimme lantarenpalen’ inzetten. Deze kunnen o.a. worden voorzien van oplaadpunten voor elektrische/hybride auto’s, dynamische verlichting langs recreatie/fietspaden maar ook worden voorzien van gratis Wifi, en camera’s gekoppeld aan het aan te leggen glasvezel netwerk wat binnenkort wordt aangelegd in heel Koggenland.
De slimme lantaarnpaal is op meerdere toepassingsgebieden een goede noviteit; Gezondheid, Veiligheid, mobiliteit en communicatie en voorkomen energieverspilling. Op diverse plekken in Nederland wordt al volop ervaring opgedaan met ‘slimme lantarenpalen’. De mogelijkheden reiken voor sommige locaties veel verder, denk bijvoorbeeld aan de controle op luchtkwaliteit of geluidshinder. De VVD wil nu investeren en verder kijken dan alleen naar het duurzaamheidsaspect van de huidige vervanging van de lantaarnpalen.